Ana Sayfa İndirimli Ürünler Yeni Ürünler Üye Ol Hakkımızda Hesap Numaralarımız İletisim
Email : Sifre :   Şifremi Unuttum
Ürün Ara :
 
Ürün Kodu : MA-3046

Simecs C7078 polen tuzaklı plastik kovan altı


Simecs C7078 polen tuzaklı plastik kovan altı
25025 Kez İncelendi
Fiyatı : 40 TL
Stokyok
Arı Malzemeleri » Arıcı Aletleri ve Arı Malzemeleri » Simecs C7078 polen tuzaklı plastik kovan altı
  • ÖZELLİKLER
  • Ürün Yorumları  (0)
  • YORUM EKLE
  • TAVSİYE ET
Simecs kovan altı polen tuzaklı plastik taban
içerik: Çekmece, Polen Tablası, 
Polen alma kabı, Uçuş tahtası
Ölçüler: 43,5 x 50,5 x 7,5
Ürün Resimleri tarafımızca çekilmiştir.
Görünen ürün gönderilecektir.
Nakit, Havale, Kredi kartına tek çekim 40 TL
Bonus ve maximum kart'a 9 taksit imkanı
Ücretsiz kargo!POLEN TUZAKLI TABAN ÖZELLİKLERİ
POLEN TUZAĞI

Taban üzerinde bulunan polen tuzağı filtresi arıların kanat ve bacaklarına zarar vermeden çok fazla miktarda polen toplamaya yardımcı olurken, arıların sağlığına kesinlikle olumsuzluk vermez. Böylece çok daha uzun bir süre arıların polen toplamasına imkan verir. Polen tuzağı üzerindeki deliklerin dairesel sıralanması arıların çok daha rahat bir şekilde kovanın kuluçkalık bölümüne geçmesine neden olur. Hareket davranışı olarak dairesel çalışma sistemi gösteren arıların kovan içerisindeki düzeninin rahat bir şekilde gerçekleşmesi sağlanmış  olur.

Polen toplama arıcılar için son derece rahat ve bir o kadarda kazançlıdır. Arılar bal döneminde karşılaşabilecekleri bir takım sorunlardan dolayı belki bal üretemeyebilirler. Ancak ilkbahar döneminde mutlaka polen üretimi söz konusudur. Tabiatın uyanması ile birlikte çiçeklenmenin artışı kovana giren polen miktarının artmasına neden olur. Arılar kovan içerisine protein ihtiyaçları ve yavru yetiştirmek için polen getirirler. Ancak bazı dönemlerde polen fazlalığından dolayı petek gözleri bloke olur ve ana arının yumurta atacağı yer bile kalmaz. Bu dönemde arılardan polen almak onlara yumurta alanı açarken ek bir gelir elde etmemizi sağlar. Polen taşıma neticesinde kovanlara geçemeyen polen bizi tedirgin etmemelidir. İhtiyaçlarından daha az polen geldiğini gören arılar daha fazla çalışarak bizlere daha fazla ürün getirirler. Bu çalışma arıların yönetilmesi sanatıdır. Polen tuzaklarının kullanımı için tavsiye her gün sabahtan öğleye kadarki süre yada iki günde bir sabahtan öğleye kadar önerilmektedir. Çiçeklenmenin yoğun olduğu günlerde daha uzun süre polen toplanması arzu edilebilir. Arıcılarımız bu süreyi bölgelerindeki yoğun çiçek tozu gelişine göre ayarlayabilirler.

Arıcılarımız polen filtresini isterlerse sabitleyebilirler. Polen tuzaklı tabanımız kovan giriş deliği önünde bulunan, arıların kovana girişini yönlendiren menteşe istendiğinde yukarı kaldırılarak serbest girişi engeller ve polen tuzağından arıların geçmesini sağlar.  Kovan girişi önündeki yönlendirici kullanılmak istenmez ise yönlendirici menteşe yukarıda tutularak polen filtresi tabanın arka kısmından hareketli olarak kullanılabilir.  Her türlü polen toplama yöntemine uyumlu hale getirilmiş tabanın ana hedefi arılara zarar  vermeden ve arıcılara zaman kaybettirmeden daha fazla ürün elde edilmesidir. Polen toplama tepsisi etrafında bulunan delikler polenin hava almasına ve belli bir süre hava ile temas etmesine yardımcı olur. Polen tepsisi, kurutma makinelerine konuncaya kadar polenlerin birbirine yapışmasını engeller.

YORUMLAYAN : YORUMU.
Üye Girişi Yapınız
Üye Girişi Yapınız
ÜRÜN KATEGORİLERİ
  Hesap Numaralarımız
 
İSTATİSTİK
  Aktif Kişi : 84
  Günlük İp Ziyareti : 2268
  Toplam Ziyaret :18755854
  ip  : 173.245.56.89
BENZER ÜRÜNLER
Ana Sayfa İndirimli Ürünler Yeni Ürünler Üye Ol Hakkımızda Hesap Numaralarımız İletisim
Email : Sifre :   Şifremi Unuttum
Ürün Ara :